Oběžník

Oběžník 51. smečky vlčat   
číslo #9                                                                                 červenec 2017

                                                


Vážení rodiče, v rukou držíte krátký vlčácký oběžník, ve kterém přinášíme přehled nejdůležitějších aktuálních informací z našeho oddílu. Elektronickou podobu oběžníku najdete též na našem webu vlcata.zlin6.cz.

OR vlčat

 

Vedení tábora – důležité kontakty

 

Hlavní vedoucí:       Jan Fojtů – Jeňa                   732 573 281             

Zástupce:                 Vojtěch Jurák – Broskva     776 081 566

Hospodář:                 Jakub Fojtů                           737 666 414

Zdravotník:               Vojtěch Bernátek – Nemo 774 423 664             

 

Drobná informační schůzka ohledně tábora

 

Veškeré informace k táborům jsou k dispozici v tomto oběžníku a na internetových stránkách oddílu i střediska. V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit. Jednou z možností je mobil, v případě zájmu vám budeme k dispozici také osobně. 

 

Budete-li se chtít před táborem osobně sejít s vedoucími tábora, využijte k tomu ideálně nepovinnou informační schůzku v naší klubovně na Pasekách. K dispozici vám budeme v pondělí 17. července od 17:00 přibližně do 18:30. Rádi vám zodpovíme jakékoliv dotazy.

 

Plnění odborek

 

Dejte nám prosím vědět, jestliže váš syn splnil některou z odborek, které byly během tohoto školního roku k dispozici. Zajistíme vlčeti nášivku na kroj. Ozvěte se na mail jena@zlin6.cz, a to do 15. července, abychom vše stihli zajistit do tábora.

 

Odjezd autobusu

 

K odjezdu na tábor se sejdeme 29. července na ulici Divadelní ve 13:15. 

Placení táborů 2017 

 

Platit tábory můžete složenkou, převodním příkazem (ideální varianta pro nás) nebo osobně u vedoucího oddílu nebo hospodáře (vystaví vám příjmový doklad o zaplacení). Při placení složenkou nebo převodním příkazem uvádějte, prosím, jako variabilní symbol číslo z naší registrace, podle kterého snáze rozeznáme vaši platbu. Čísla z registrace naleznete na webu střediska:

 

http://zlin6.cz/?ukaz=77_variabilni_symboly&IdMenu=77&grafika=0

 

Pokud platíte tábor více dětem, pošlete ideálně každou platbu zvlášť. Je-li to problém, tak alespoň uveďte do poznámky také ostatní čísla z registrace či jména účastníků tábora. Velmi nám to usnadní práci s identifikaci platby. Děkujeme! 

 

Číslo účtu: 1400201359/0800

 

Cena tábora je pro letošek 2700 Kč. V případě dotazů ohledně placení tábora se obraťte na našeho oddílového hospodáře Kubu Fojtů (mobil: 737 666 414). Jako vždy platí, že čím dříve tábor zaplatíte, tím lépe. Učiňte tak prosím ale nejpozději do 17. července.

 

Přihlášky na letní tábor:

 

Každá přihláška má tři části:

A            – Přihláška dítěte k pobytu v letním stanovém táboru (do 15. července vedoucímu tábora nebo do schránky časopisu Nezbeda).

B            – Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci (odevzdává se co nejdříve, pokud jste ji zatím neodevzdali, učiňte tak prosím do 15. července vedoucímu tábora nebo do schránky časopisu Nezbeda).

C            – Prohlášení zákonných zástupců dítěte (odevzdává se v den odjezdu na tábor) – nutné vyplněné s datem odjezdu tábora (nesmí být starší jednoho dne!!!).

 

Všechny části přihlášek si můžete stáhnout také na našem webu nebo na webu střediska.

 

Finanční pomoc

 

Byla by škoda, kdyby váš syn nejel na tábor jenom kvůli nepříznivé finanční situaci rodiny. V případě potřeby bez obav zavolejte vedoucímu střediska Leoši Hrdličkovi

(mobil: 736 522 830, e-mail: leos@zlin6.cz). Určitě se najde řešení, které umožní vašemu synu jet na tábor. Informace o získání slevy a mimořádných finančních prostředků naleznete na stránkách vlčat nebo v květnovém Zpravodaji.

 

Podepsání táborových věcí

 

Zajistěte prosím, aby vlčata měla své táborové příslušenství podepsané. Pomůže to jak nám, tak vlčatům samotným. Čeho se to týká? Tak například ešusů, příborů, hrníčků, kšiltovek, oblečení...

 

Informace k vybavení táborníka

 

Veškeré táborové věci, které si vlčata berou s sebou na tábor, je lepší ukládat do kufrů nebo banánových krabic. Nemusíte se bát, že by kluci nesli krabice sami. Jako správní skauti jim pomůžou vedoucí a roveři.

 

Na tábor nedoporučujeme kluky vybavovat drahými věcmi, které by se mohly ztratit. Též i kapesné doporučujeme řádně zvážit (50 Kč je dostatečná suma). Na tábor zakazujeme brát mobily, tablety a jiná elektronická zařízení. Pokud se budete chtít s námi spojit a na cokoliv se zeptat, kontaktujte prosím vedoucího tábora. Doporučenou výbavu táborníka naleznete ve zpravodaji nebo na stránkách vlčat. Každé vlče ať si vezme na letošní tábor také jedno bílé prostěradlo!

 

Během předchozích let se nám stávalo, že kluci mívali s sebou příliš mnoho sladkostí. Takovéto dobroty se však v lese snadno stávají terčem pro hmyz nebo hlodavce. Sladkosti tedy dávat klukům vůbec nemusíte. A když už ano, tak vězte, že veškeré sladkosti první den vybereme a sníme je společně jako oddíl.

 

Program tábora

 

Co nás na táboře čeká? No, nudit se rozhodně nebudeme! Těšte se na jedinečnou atmosféru, kterou budeme zakoušet po celý tábor díky etapové hře. V Lidečku bude také možnost splnit si stupeň vlčácké stezky, kterou plníme přes rok, a též dvě libovolné odborky. Výběr bude pestrý: kronikář, zdravotník, zahradník, kolektivní sporty, táborník, pozorovatel, elektrikář, práce v domácnosti a mnoho dalších! Nejstarší vlčata budou moct zkusit odborku tří bílých tesáků (mlčení, samotka, hladovka). Co dál nás na táboře čeká? Tak například spaní pod širým nebem, slavností oheň, koupaliště nebo společný program se skautkami. Víc ale neprozradíme, nech(te) se překvapit.

 

A jak vlastně takový běžný táborový den vypadá? Na to odpoví přibližný denní harmonogram níže.

7:30 – budíček, ranní rozcvička

8:00 – snídaně

8:30 – hygiena, úklid ve stanech, příprava na nástup

9:00 – nástup

9:15 – dopolední program č. 1

10:45 – svačina

11:00 – dopolední program č. 2

12:30 – příprava na oběd

13:00 – oběd

13:30 – odpolední klid

15:00 – odpolední program č. 1

16:45 – svačina

17:00 – odpolední program č. 2

18:30 – večeře

19:00 – hygiena, příprava na nástup

19:15 – večerní nástup

19:30 – modlitební skupinky

20:00 – večerní program

21:30 – večerka + pohádka

22:00 – noční klid

 

Informace k návštěvnímu dni a odjezdu

 

Návštěvní den proběhne na táboře stejně jako minulý rok, a to úplně poslední den tábora, tedy v den odjezdu. Je to pro vás příležitost nahlédnout do malebného prostředí našeho tábora a jeho okolí a případně si svou ratolest také odvézt. Návštěvní den se uskuteční 12. srpna od 9:00 do 13:00. Pokud se nebudete moci zúčastnit, vůbec to nevadí. Společně se v odpoledních hodinách vrátíme autobusem do Zlína na ulici Divadelní. 

 

Předpokládaný návrat autobusem bude 12. srpna v 15 hodin na ulici Divadelní ve Zlíně.

 

Zdravotník

 

Pokud váš syn užívá pravidelně léky nebo má jakákoliv jiná zdravotní omezení, rozhodně o tom informujte před odjezdem našeho táborového zdravotníka (Vojtěch Bernátek – Nemo, mobil: 774 423 664) a předejte mu potřebné léky, které bude vlče užívat během tábora. Děkujeme!

 

 

Adresa tábora

 

Během tábora rádi píšeme dopisy domů. Ale ještě raději je dostáváme! Pokud se rozhodnete napsat vašemu vlčeti dopis, použijte následující adresu:

 

Skautský tábor Lidečko-Račné

Horní Lideč

756 12

 

Poštovní zásilky pro naše táborníky bývají uloženy na poště v Horní Lidči. Při pravidelných nákupech je vyzvedáváme a dovážíme klukům do tábora. Budeme také rádi, když svým dětem předáte adresy na různé své příbuzné, ať také jim mohou kluci napsat pozdrav z tábora :-)

 

Prosba o modlitbu

 

Cítíte potřebu nás nějak podpořit? Podpořte nás duchovně! Budeme velmi rádi, pokud si na nás vzpomenete v modlitbě k našemu Pánu. Děkujeme.


Všechny doposud vyšlé Vlčácké oběžníky je možné si stáhnout níže:
Ċ
Broskev Vojtěch Jurák,
25. 9. 2015 8:01
Ċ
Broskev Vojtěch Jurák,
25. 9. 2015 8:01
Ċ
Broskev Vojtěch Jurák,
25. 9. 2015 8:01
Ċ
Broskev Vojtěch Jurák,
25. 9. 2015 8:01
Ċ
Broskev Vojtěch Jurák,
15. 3. 2016 15:00
Ċ
Broskev Vojtěch Jurák,
14. 6. 2016 7:45
Ċ
Broskev Vojtěch Jurák,
23. 9. 2016 6:13
Ċ
Broskev Vojtěch Jurák,
14. 3. 2017 4:55
Ċ
Martin Vítek,
17. 7. 2017 2:47
Comments